Panel Çit Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

 

Panel Çit Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Haber Tarihi: 06 - Temmuz


Panel Çit Fiyatları Belirlenirken Hangi Özelikler Göz Önünde Bulundurulur?

 

Panel Çit fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan en önemli iki unsur vardır. Bunlardan bir tanesi panel çitin üretildiği yerin sizin panel çiti kullanmak istediğiniz yere uzak ya da yakın olmasıdır. Yani kastedilen şey üretim yerinin size olan uzaklığıdır. Mesafe ister istemez fiyatları etkilemektedir. Bir diğer önemli unsur ise tercih ettiğiniz panel çitin modelidir. Panel çitin sadece paneli  ya da panel çit seti  ya da panel çitin direği ayrı ayrı fiyatlandırılmaktadır. Panel çitin montajı için ise ayrıca ücret talep edilebilmektedir. Tüm bunlara ek olarak panel çitin montajında kullanılan çelik dübel, profil kapağı  ve profil kelepçesi de ayrıca fiyatlandırılabilmektedir.  Tüm bunlar belirlendikten sonra uygulama metrajı ve uygulama yeri devreye giriyor. Yani size nereye ne kadar panel çit kullanmak isteğinizi belirlemek kalıyor. Doğal olarak metraj arttıkça fiyatlarda doğru orantılı olarak artıyor. Uygulama yeri ise yani panel çitin monte edileceği yerin ulaşım şartları, söz konusu yerin ne kadar engebeli olduğu, panel çitin direkt olarak toprak zemine mi yoksa beton duvar üstüne mi monte edileceği fiyatları belirleyen başka bir unsur oluyor.

 

Panel çit fiyatlarını etkileyen en önemli şeylerden bir tanesi panel çitinin modelidir. Panel çit modelleri şöyledir; standart panel çit modelleri, lüks panel çit modelleri ve duble panel çit modelleridir.  Bu panel çitlerde fiyatlar tel kalınlığına, üretilen göz aralıklarına, büküm sayısına, yüksekliğe, uzunluğa ve kaplamanın kalitesine göre değişkenlik gösterir. Buradaki kastedilen tel kalınlığı genel olarak 4,00 mm ile 6,00 mm arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Dikey tel kalınlığı ise 6,00 mm ile 8,00 mm arasında değişebilmektedir.  Göz aralıkları 50x50 mm, 50x100 mm ve 50x150 mm şeklinde olabilmektedir. Büküm sayısı ise 2,3 ve 4 şeklinde olabilmektedir.  Yükseklikten kastedilen ise panel çitindeki tellerin arasındaki yükseklik kastedilmektedir. Bu yükseklikler  50 cm ile 250 cm arasında istediğiniz şekilde ayarlanabilmektedir. Tellerin kaplaması ise genelde sıcak daldırma galvaniz üzerine elektrostatik toz şeklinde olmaktadır.

 

Görüldüğü gibi genel olarak panel çit fiyatları mesafeye, panel çitin modeli ve bu modellerin kalitesine göre belirlenmektedir.