JİLETLİ TEL FİYATLARI

 

JİLETLİ TEL FİYATLARI

Haber Tarihi: 28 - Nisan


Jiletli Tel Fiyatları

Belli bir alanı çevrelemek ve güvenlik sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerden birisi de jiletli tellerdir. Özellikle de son birkaç yıl içerisinde kullanımları fazlasıyla artmaya başlamıştır. Son teknoloji makinalar kullanılarak üretilen bu sistem, oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıyla bilinir. Sisteme olan talebin fazla olması nedeniyle üretim yapan firmaların da sayısı gün geçtikçe artmaya başlamıştır. Çevrelenecek olan alanın büyüklüğüne göre jiletli tel fiyatları değişim gösterir. Genellikle çap ve genişlik olarak standart ölçülerde üretilirler. Paslanmaz özelliğe sahip olması büyük bir avantajdır ve sürekli olarak değişim ihtiyacı da ortaya çıkmaz. Böylece uzun yıllar boyu kullanılması da mümkün hale gelmiş olur.

Farklı teknik özelliklere sahip olan jiletli tel modelleri bulunmaktadır. 4 farklı çeşidinin üretimi yapılır ve ruloların ağırlıkları da birbirinden farklı olur. Hepsinin ideal ve azami olarak açılma ölçüleri vardır. Beton ya da duvarın üzerine eklenebileceği gibi, çitlerin üst kısımlarına da eklenebilir. Sert bir yapısı bulunmasından ötürü telleri kesilme olanağı da bulunmaz. Çevrelenmek istenen alanın genişliği ne kadar fazlaysa jiletli tel fiyatları artacaktır. Yine de fazla maliyetli değildir ve bakıma ihtiyaç duymadığı için kullanım sırasında da herhangi bir masraf çıkarma derdi yoktur. Güvenliğin sağlanması amacıyla kullanıldığı için kamu alanlarında daha fazla kullanılır. Bazı sitelerde de kullanılsa da genellikle bu tel çeşidi toplu konutlarda tercih edilmez.

Galvaniz ve paslanmaz olan modeller helezon ya da düzlemsel olmasına göre firmalar tarafından belli fiyatlara satılmaktadır. Jiletli tel fiyatları belirlenmeden önce alanın genişliği hesaplanır ve kaplanmak istenilen yerin tam olarak ölçüsü alınır. Daha sonra buna uygun olarak bir fiyat belirlenerek çevrelenmesi gereken yer jiletli tellerle istenilen genişlikte kapatılmış, güvenlik sağlanmış olacaktır.

jiletli tel